Dekan Yardımcıları

 Dekan Yardımcıları


 

 

Doç. Dr. Esra AKIN KORHAN

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı

 

29 Nisan 1980 yılında Almanya’nın Duisburg şehrinde dünyaya geldi. İlk, orta, lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2003 yılında Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı yüksek lisans programından, 2011 yılında Ege üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında doktora programından mezun oldu. 2003-2005 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yoğun Bakım Kliniği’nde ve Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yoğun Bakım Kliniği’nde hemşire olarak görev yaptı. 2005 yılında Ege üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı ve 2011 yılına kadar Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2011 yılında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı ve aynı yıl Anabilim Dalı Başkanı olarak atandı. 2014 yılında Hemşirelik Esasları ve Yönetimi Anabilim Dalı’nda Doçentlik unvanı aldı. Halen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı Başkanı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Eğitim Komisyonu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Bilimsel ilgi alanları; etik, ağrı yönetimi, hemşirelik tanıları, hemşirelik modelleri, yoğun bakım hemşireliği, hemşirelikte bütünleştirici ve tamamlayıcı uygulamalar, hemşirelik tarihi ile ilgili alanlardır.

Doç. Dr. Esra AKIN KORHAN, evli ve ikiz erkek çocuk annesidir.

 

 

                                                                                                                                                                     

Doç. Dr. Gülşah KANER TOHTAK

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı

 

 

29 Ocak 1985 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Kayseri Atatürk Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Halk Sağlığı Anabilim Dalı yüksek lisans programından, 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik doktora programından mezun oldu. 2009-2013 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde diyetisyen olarak görev yaptı. 2013 yılında Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı ve 2016 yılına kadar Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 2016 yılında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2017 yılında Beslenme ve Diyetetik alanında Doçentlik ünvanını aldı ve 2018 yılında Beslenme ve Diyetetik Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanı olarak atandı. Halen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Beslenme ve Diyetetik Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanı, Fakülte Kurulu Üyeliği ve Eğitim Komisyonu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Bilimsel ilgi alanları; Diyabet, Obezite, Metabolik Sendrom, Onkolojik Hastalıklar Gastrointestinal Sistem Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisidir.


Başa Dön