Tüm HABERLER
 • Tebrik

  Fakültemiz Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dilek Ongan, Türkiye Diyetisyenler Derneği’nin düzenlemiş olduğu 6 Haziran Diyetisyenler Günü kutlamasında, derneğin Dış İlişkiler ve EFAD (The European Federation of the Associations of Dietitians) temsilcisi olarak verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi almıştır. Hocamızı tebrik eder, başarılarını devamını dileriz.

 • SOSYAL HİZMET UYGULAMALARI POSTER SUNUM ETKİNLİĞİ

  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü, “Sosyal Hizmet Uygulamaları Poster Sunum Etkinliği” 30 Mayıs 2018 tarihinde, Merkezi Konferans Salonunda açılış konuşmalarını takiben merkezi konferans fuaye alanında yapılmıştır. Etkinliğin açılış konuşmalarını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bumin Nuri DÜNDAR ve Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Melike TEKİNDAL yapmıştır. Etkinliğe akademik ve uygulama danışmanları ile birlikte Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri katılım göstermiştir. Tüm 4. Sınıf öğrencilerimize sundukları başarılı posterler için teşekkür ederiz.

 • Çocuk Haklarının Sesi:Hemşire

  Fakültemiz Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği AD tarafından düzenlenen  ‘Çocuk Haklarının Sesi: Hemşire" isimli panel 22 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir. SBÜ. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Hastanesi'nde görev yapan Hemşire Selma Uslu ve Hemşire Sinem Çetin’in, SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Hemşire Didem Özümit’in, Toplum Sağlığı Merkezi’nde görev yapmakta olan Hemşire Seda Yavuzer Tan’ın konuşmaları ile destek verdiği panelde, Emekli Askeri Hemşire Aynur KODAL da yurtdışındaki görevleri ile ilgili deneyimlerini paylaşmıştır. Tüm konuşmacılarımız ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 • Cerebral Palsy'i Umutla Konuşuyoruz

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümünde 10 Mayıs 2018 tarihinde Engelliler Haftası Kapsamında Umut Koşan ile  ‘’Cerebral Palsy'i Umutla Konuşuyoruz" isimli söyleşi gerçekleştirilmiştir. Katılımlarından dolayı tüm öğrencilerimize ve Umut Koşan'a teşekkürlerimizi sunarız.

 • Veda

  İş değişikliği sebebiyle aramızdan ayrılan fakültemiz Öğrenci İşleri Birimi Memuru Sultan Kaplan'a akademik ve idari personelimizin katıldığı küçük bir  toplantı ile veda ettik. Çalışma arkadaşımıza emekleri için teşekkür ediyor, yeni işinde başarılar ve mutluluklar diliyoruz. 

 • 2017 Yılı Akademik Teşvik Ödül Töreni

  Üniversitemiz 2017 Yılı Akademik Teşvik Töreni'nde ödül kazanan fakültemiz öğretim elemanlarından Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasemin TOKEM, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Derya ÖZER KAYA ve Hemşirelik Bölümü'nden  Arş. Gör. Ayşe AKBIYIK' ı tebrik ediyoruz. 

 • Hemşirelik Haftası Kutlama

  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı olarak Hemşirelik Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Yasemin Tokem nezdinde tüm hemşire arkadaşlarımızın hemşirelik haftasını kutladık.

 • Tebrik

  Fakültemiz Hemşirelik Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr.Üyesi Burcu CEYLAN'ın bebeği dünyaya gelmiştir. Çalışma arkadaşımızı tebrik ediyor, bebeği ile birlikte sağlıklı, uzun ve mutlu bir ömür diliyoruz.

 • Tebrik

  Fakültemiz Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Dilek ONGAN, öğretim üyemiz Doç. Dr. Gülşah KANER’e 06.04.2018 tarihinde dekanlık makamında yapılan devir teslim töreni ile bölüm başkanlığı görevini devretti. Tören sırasında konuşma yapan Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Bumin DÜNDAR vefanın öneminden bahsederek, bölümü açmak ve büyütmek için çok çaba sarf eden Dilek Hocamıza teşekkürlerini iletirken, Gülşah Hocamızı tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi. Törende Dr. Öğretim Üyesi Dilek ONGAN küçük bir ekiple büyük özveri ile çalışarak bölümü kurduklarından bahsetti. Bölüm başkanlığı görevi süresince birlikte çalıştığı üst yönetime, ekibine ve tüm idari personele teşekkür edip, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü emin ellere emanet ettiğini belirtti. Bölüm başkanlığı görevini devralan Doç. Dr. Gülşah KANER üniversitemiz Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyesi olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, Sayın ONGAN’a bölümün kuruluşundan itibaren verdiği destekten ötürü teşekkür etti. Ekip olarak çok iyi çalıştıklarını belirten Sayın Kaner, akademik olarak daha da güçlenerek yol almayı hedeflediklerini belirtti. Tören, Dekanımız Prof. Dr. Bumin DÜNDAR’ın Sayın ONGAN’a emekleri için sunduğu teşekkür plaketi ile sona erdi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak Sayın ONGAN’a emekleri için teşekkür eder, Sayın KANER’e yeni görevinde başarılar dileriz

 • Sosyal Hizmetler Bölümümüzün Uygulama Öğrencileri Oryantasyon Toplantısı

  Uygulama Öğrencileri Oryantasyon Toplantısı   2016-2017 Akademik Yılı Bahar Döneminde uygulamalarını yapmakta olan 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizle 01.03.2018 tarihinde oryantasyon toplantımızı gerçekleştirdik.  Öğrencilerimize başarılı bir uygulama süreci diliyoruz.

 • Sosyal Hizmetler Bölümümüzün Uygulama Danışmanları Toplantısı

  Uygulama Danışmanları Toplantısı   2016-2017 Akademik Yılı Bahar Döneminde öğrencilerimizin yapmakta oldukları uygulamaların verimliliğinin artırılması için kurum danışmanları ve akademik danışmanların yer aldığı uygulama danışmanları toplantısı 01.03.2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir.    Süreç içerisindeki destekleri için bütün kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Adalet Bakanlığı Karşıyaka Adliyesi   Aile Mahkemeleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Manisa İl Müdürlüğü   Salihli Sosyal Hizmet Merkezi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü   Bayraklı Cahide Ahmet Dalyanoğlu Sosyal Hizmet Merkezi Buca Çocuk Destek Merkezi Buca Sosyal Hizmet Merkezi Çiğli Çocuk Destek Merkezi Karabağlar Sosyal Hizmet Merkezi Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Konak Sosyal Hizmet Merkezi Menemen Sosyal Hizmet Merkezi Turgutlu Sosyal Hizmet Merkezi Aliağa Belediyesi Bayraklı Belediyesi   Bayraklı Sosyal Hizmet Merkezi Gaziemir Belediyesi   Ata Yaş Alma Merkezi İzmir Büyükşehir Belediyesi   Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi   Toplum Ruh Sağlığı Merkezi   Karabağlar Belediyesi Manisa Büyükşehir Belediyesi Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Türk Kızılayı İzmir Şubesi   Kızılay Toplum Merkezi   Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı  

 • Tebrik

  Fakültemiz Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Dilek ONGAN, EFAD (Avrupa Diyetisyen Dernekleri Federasyonu) ESDN (Avrupa Uzman Diyetetik Ağı) Yaşlı Bireyler Komitesi'ne  2018-2022 yılları sürecinde görev yapmak üzere kabul edilmiştir. Kendisini tebrik ediyoruz.

 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Yüksek Lisans Programı

  Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde öğrenci alımına başlamak üzere ‘’Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Tezli Yüksek Lisans Programı’’ açılmıştır. Başvuru Kontenjanları ve İlgili Belgelere Ulaşmak İçin Tıklayınız

 • Fakültemiz Yıl Sonu Etkinliği

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik ve idari personeli Fakülte Sosyal Komitesi tarafından düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Hemşirelik Bölüm Başkanı Yasemin TOKEM’in Profesörlük, Doç. Dr. Elif ÜNSAL AVDAL’ın İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanlığı, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Gülşah KANER’in Doçentlik unvanlarının, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Leyla BAYSAN ARABACI’nın Üniversitemiz Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevinin ve araştırma görevlilerinin doktora mezuniyetlerinin kutlandığı etkinlikte, Sağlık Bilimleri Fakültesi ailesine yeni katılmış olan akademik ve idari personele hoşgeldin denildi.     

 • Nasreddin Hoca ile Etkili İletişim ve İnsanları Tanıma Sanatı

  22 Aralık 2017 tarihinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri’ nin destekleri ve koordinatörlüklerinde "Nasreddin Hoca ile Etkili İletişim ve İnsanları Tanıma Sanatı" adlı etkinlik düzenlendi. İletişim Uzmanı Harun Emre Karadağ’ın Nasreddin Hoca ve değerlerinden yola çıkarak gerçekleştirdiği etkinlikte "İletişimin Büyük Resmi" başlığı altında; konuşma dili, beden dili, gönül dili, duygusal zekâ, güven ve bulanık mantık konularına değinildi ve çeşitli oyunlar oynandı. Ayrıca "Kişilikleri Tanıyalım" başlığı altında popüler optimist, melankolik, güçlü klorik, barışçıl soğukkanlı kişiliklerin özellikleri anlatıldı ve örnekler verildi.

 • 700 Çocuk Sağlığı Gönüllüsü İKÇÜ’de buluştu.

  700 Çocuk Sağlığı Gönüllüsü İKÇÜ’de buluştu  ‘Sağlıklı Büyüyen Çocuk’ Sempozyumu’nun üçüncüsü, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Büyüyen Çocuk Derneği, SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği iş birliği ile İKÇÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Çocuk sağlığını etkileyen çevresel faktörlerin ele alındığı sempozyuma 700’e yakın sağlık profesyoneli katıldı. Açılışı çocuklar yaptı Sempozyumun açılışını çocuklar yaptı. 2017 Türkiye Şampiyonu Şavkar Jimnastik Spor Kulübü Aerobik Takımı Gösterisi ile başlayan sempozyumda, ‘Çocuk Gözüyle Doğa’ temalı hazırladığı resim sergisi ile 9 yaşındaki Mehmet Eren Efeler büyüklere önemli mesajlar verdi. Down Sendromuna yönelik algıları değiştiren, hastalığın yarattığı hasarların çalışarak yenilebileceğinin en güzel kanıtı olan Robert Cem Osborn da sempozyumda kendi hayat hikayesinden kesitler paylaştı. Çevresel faktörler yakından ilgili Sempozyumunu eş başkanlığını SBÜ Tepecik EAH Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nden Doç. Dr. Mehmet Helvacı ile İKÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Doç.Dr. Hatice Yıldırım Sarı üstlendi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Sempozyum Başkanı Prof.Dr. Bumin Nuri Dündar, çevresel faktörler ile çocukluk çağı hastalıkları arasındaki yakın ilişkiye dikkat çekti. Prof.Dr. Dündar, “Çocuk sağlığı gönüllülerini İKÇÜ’de ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Son yıllarda etkisi giderek artan çevresel faktörlerin çocuklarımızın sağlığına etkilerini tüm yönleriyle tartışacağız. Bu anlamda bu etkinliğimize emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma, konuk akademisyenlerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi. Tepecik EAH-İKÇÜ güç birliği İKÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu da Çocuk Kliniğinin imza attığı başarılı bilimsel çalışmalara dikkat çekti. Prof.Dr. Köylüoğlu, “ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi eğitim görevlileriyle birlikte yakalanan sinerji ile hem bilimsel araştırmalar hem eğitim anlamında örnek teşkil edecek bir sempozyum yaptıklarına şahit olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu. Basının görevi büyük İKÇÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Tokaç bilimsel etkinliklerin akademik platformlarda kalmaması gerektiğine dikkat çekti. Prof.Dr. Tokaç, bu bilgilerin topluma yansıması gereken boyutunda basının üstlendiği misyona işaret etti. Prof.Dr. Tokaç, günümüzde sağlıklı büyümeyi giderek zorlaştıran birçok etmenle çocukların muhatap kaldığını söyledi. Prof.Dr. Tokaç, “Bir oyuncak içinde zehir olduğunu aktaran haberleri izliyoruz.  Günlük hayatınızda bir çocuğa bir çikolata alsanız, bir oyuncak alsanız, başlı başlına büyük bir sorun. Çocukların fiziki aktiviteleri çok kısıtlı, obezite başlı başına ciddi bir sorun.” dedi. Sempozyuma sunumlarıyla katkı sağlayan akademisyenler, çevresel faktörlerin çocukların ruhsal ve bedensel sağlığına etkisi, çevresel faktörlerin tespiti, gıda katkı maddeleri, beslenme, çocuk hakları gibi birçok önemli başlıkta bilgiler aktardı.   SEMPOZYUM PROGRAMI ‘Gıda Katkı Maddeleri’ Fatih Gültekin (SBÜ, TUBA Üyesi) ‘Çevre ve Çocuk: Gebelikten Erişkinliğe’ Oturum Başkanları: Ece Böber, Esra Arun Özer Çevrenin Fetüs ve Yenidoğan Sağlığına Etkileri  M.Yekta Öncel, (İKÇÜ) Çevre Büyüme, Diyabet, Obezite İlişkisi:Endokrin Bozucular Gönül Çatlı, (İKÇÜ) Çevre ve Mikrobiyata       Dilek Yılmaz Çiftdoğan, (İKÇÜ) ‘Çevre ve Çocukluk Dönemi Hastalıkları’ Oturum Başkanları: Salih Kavukçu, Önder Yavaşcan Astım ve Alerji Açısından Çevre ve Çevre Kontrolü  Hasan Yüksel, (CBÜ) Aşı karşıtlığı ve Gerçekleri      Tolga İnce, (DEÜ) Çocukluk Çağı Zehirlenmeleri     Ali Kanık, (İKÇÜ) Yenidoğanda Akılcı Antibiyotik Kullanımı Melek Akar, (SBÜ) Elektronik Cihazlar ve Çocuk Sağlığı Oturum Başkanları: Nurettin Ünal, Barış Malbora Elektromanyetik Alanın Zararlı Etkileri  Selçuk Çömlekçi, (SDÜ) Çevre ve Beslenme Adem Aydın, Hurşit Apa Erken Dönem Beslenme ve Çevresel Faktörlerin Etkileri   Ömer Erdeve, (Ankara Tıp) Anne Sütü ve Çevresel Faktörler  Oya Baltalı (SBÜ Tepecik EA.) Çocukluk Döneminde Sağlıklı Beslenme Kuralları    Maşallah Baran (İKÇÜ) Çocukluk Döneminde Tuz Kullanımı           Belde Kasap Demir (İKÇÜ) Sosyal Çevre Oturum Başkanları: Nihal O. Dündar, Cem Karadeniz Medya ve Çocuk Sağlığı  Gonca Özyurt, (İKÇÜ) Adölesan ve Sosyal Çevre                Kayı Eliaçık, (SBÜ Tepecik EA) Ev Kazaları          Murat Anıl, (SBÜ Tepecik EA) Çocuk Hakları    : Candan Öztürk(YDÜ) Hasta Çocuk Hakları:       Diler Aydın(Ban. OEÜ) Doç. Dr. Günsel Başer Anısına Oturum Başkanları: Zeynep Conk, Suzan Yıldız Çocukken ve Gençken Haklarım   Robert Cem Osborn, Gün Bilgin Pediatri Kliniklerinde Güvenli Çevre Oturum Başkanları: Bahire Bolaşık, Hacer Rastgel Pediatri Kliniklerinde Nasıl Yapılmalıdır?    Zehra Doğan (İKÇÜ) Güvenli Klinik Çevre Açısından İlaçlar, Radyoaktif Maddeler:     Beste Özgüven Öztornacı (İKÇÜ) Çocuk Bakımında Kullanılar Ürünler:   Betül Yavuz (Dumlupınar Ü.) Pediatrik Kritik Bakım Alanlarında Güvenli Çevre Oturum Başkanları: Zümrüt Başbakkal, Ayşe Berna Anıl Yenidoğan Ypğun bakım Ünitelerinde Güvenli Çevre:   Gönül Aslan (Çiğli Bölge EA) Çocuk Yoğun bakım Ünitelerinde Güvenli Çevre:     Saime Yıldırım (Behçet Uz EA) Çocuk Acil Ünitelerinde Güvenli Çevre:        Sema Kaplan (Tepecik EA) Oturum Başkanları: Berrak Sağıroğlu, Can Öztürk Çocuk Beslenmesinde İşlenmiş Ürünler        Dilek Ongan (İKÇÜ) Çocukluk Döneminde Fiziksel Aktivite: Ne zaman, Nasıl?      Derya Özer Kaya (İKÇÜ) Pediatrik Kliniklerde İyileştirici Çevre Oturum Başkanları: Dilek Ergil, Serpil Şeker Masaj:   Hatice Bal Yılmaz (Ege Ü.) Müzik Terapi:      Selmin Şenol (Ege Ü.) Pediatri Kliniklerde Oyun: Hatice Başkale (Pamukkale Ü) Hayvan Destekli Terapi:   Gonca Muslu (Muğla SKÜ)

 • TEBRİK

  İKÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanlığı görevini Doç. Dr. Yasemin Tokem' den devralan Doç. Dr. Elif Ünsal Avdal'ı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

 • TEBRİK

  Fakültemiz Hemşirelik Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Leyla BAYSAN ARABACI; Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü görevini devralmıştır. Kendisini tebrik ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 • 1. Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi düzenlendi

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İzmir Temsilciliği iş birliği ile düzenlenen 1. Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi Gastrointestinal Hastalıklar teması ile 5-7 Ekim 2017 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde başarıyla gerçekleştirilmiştir. İzmir’in Beslenme ve Diyetetik alanındaki ilk kapsamlı programı olan kongreye, 6’sı yabancı olmak üzere, toplam 110 konuşmacı katılmıştır. 632 kişinin katıldığı kongre, 62 konferans, 5 uydu sempozyumu ve 10 olgu sunumu ile tamamlanmıştır. Gastrointestinal sistem hastalıkları ve beslenme ilişkisinin detaylı olarak işlendiği kongrede bariyatrik cerrahiden mikrobiyotaya, yutma bozuklularından kolorektal kansere kadar birçok farklı konu ele alınmıştır. Ayrıca çölyak hastalarına yönelik özel tariflerin hazırlandığı bir mutfak atölyesi gerçekleştirilmiştir. Sunulan 36 sözel bildiri ve 60 poster bildiri ile zenginleşen kongre sosyal programı ile de dikkat çekmiş; Dr. Serkan Karaismailoğlu “Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum” başlıklı eğlenceli konuşması ile, Zumba Ege grubu ve Sunshine Band orkestrası ise performansları ile büyük beğeni toplamıştır. Bu süreçte destekleri ile bizi yalnız bırakmayan tüm konuşmacı hocalarımıza, katılımcılarımıza, organizasyon firmamız MOTTO’ya, sponsorlarımıza, gerek kongre öncesi gerekse kongre sırasında bizlere destek olan öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

 • TEBRİK

  Başarılı bir sınav sonrası Doçentlik ünvanını almaya hak kazanan Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülşah KANER’i tebrik ediyor, bundan sonraki akademik yaşamında da başarılarının devamını diliyoruz.

Toplam 31
Başa Dön